Разное

Які матеріали застосовуються для виготовлення дверей

Двері в наших квартирах і приватних будинках в більшості випадків виготовляються з дерева або похідних цього матеріалу. Описувати переваги дерева немає сенсу — вони всім знайомі. А ось технології, використовувані при виготовленні міжкімнатних дверей, відомі не всім.

Если вас интересуют двери межкомнатные шпонированные, стоит заглянуть на этот сайт http://www.ru.all.biz/dveri-mezhkomnatnye-shponirovannye-bgg1063790 вы найдете двери межкомнатные шпонированные отличного качества и по доступной цене.

ЗображенняМіж тим, вони безпосередньо впливають на багато споживчі якості, а разом з ними і на ціну. Вибираючи двері для кімнат, бажано хоч трохи орієнтуватися в технологіях їх виробництва, бо під словами «дерев'яні двері» можуть матися на увазі як цілісні, дійсно дерев'яні міжкімнатні двері, так і шпоновані двері з різних пресованих плит.

У цій статті ми розглянемо способи виготовлення дверей і використовувані матеріали, позначивши їх позитивні і негативні особливості.

Двері з дерева

Найдорожчі міжкімнатні двері робляться з натурального дерева. На вартість впливає порода дерева, способи обробки, фурнітура, та різні доповнення у вигляді склопакетів і т. д. При цьому кидок цін може бути дуже істотний — одна фірмова ручка часом дорожче звичайної дерев'яної двері.

Можна сказати, що це зовсім інша історія, але все взаємопов'язано і елітні міжкімнатні двері з дешевою фурнітурою може виглядати безглуздо.
При виготовленні дерев'яних міжкімнатних дверей з дерева застосовуються два принципово різних методу — з використанням цільного або склеєного масивів.

Двері з цілісного масиву

Цілісний масив — це товсті високоякісні дерев'яні дошки без видимих иэъянов. Міжкімнатні двері з цілісного масиву вважаються найбільш якісними і дорогими. І престижними, звичайно. В більшості випадків їх виготовляють на замовлення, підбираючи колір дерева, колір і тип фурнітури, хоча можна знайти і готові рішення стандартних розмірів.

Переваги дверей з цілісного масиву. Як і будь-які якісні вироби з дерева, такі двері володіють відмінною міцністю, довговічністю, непоганий звукоізоляцією і теплостійкістю. Двері з цільного дерева мають низький коефіцієнт температурного лінійного розширення. У перекладі на людську мову це означає, що їх розміри не залежать від зміни температури.

Недоліки дверей з цілісного масиву, такі ж, як і у всіх дерев'яних речей. Їх вадою є висока гігроскопічність дерева — зміна вологості двері змінює свою геометричну форму (згадуємо дерев'яні вікна, туго закриваються при тумані), із-за чого можуть з'явитися тріщини. З цієї причини дверей (якщо вони якісні) завжди повинні робитися з витриманого дерева, гігроскопічність якого менше. Відповідно, зроблені з сирого масиву, двері довго не прослужать.

Наступний недолік — ціна, про яку ми вже говорили. Вага цілісних дверей досить великий, що скоріше можна віднести до недоліків, ніж переваг, бо хороший бавовна двері, протягом, приміром, ні до чого доброго не призведе.

Крім цього, велику вагу пред'являє особливу якість до петель, які відчувають в цьому випадку велике навантаження. І, нарешті, дефекти самого дерева у вигляді сучків і порожнин зі смолою, зустрічаються часом у відносно недорогих моделях, квартиру не прикрасять, погодьтеся.

Міцність і гігроскопічність залежать від щільності дерева. Дізнатися її значення для поширених порід можна дізнатися у статті «Що таке щільність деревини і навіщо її треба знати». Повірте, відомості, які ви отримаєте, варті витраченого часу.

Оскільки деякі породи дерев дуже реагують на вологість, то при виготовленні з них дверей часом робляться збільшені зазори між полотном і дверною коробкою, що виглядає негарно. Приховати такі зазори дозволить дверної притвор — нескладна технологічна особливість, про яку ви дізнаєтеся, пройшовши за посиланням.

Двері з клеєного масиву

ЗображенняЙдемо далі. В клеєних дверях полотно складається не з цілісного шматка дерева, а кількох, які склеюються під тиском. При такому підході використовуються менші шматки дерева, що здешевлює виробництво. Як правило, двері з клеєного масиву не зустрічаються сучки і подібні дефекти, якщо це, звичайно, не повний ширпотреб — дерево підбирається по структурі волокна. Клеєний масив називають також клеєної дошкою або євробрусу.

Двері з євробрусу вважається менш престижною, ніж з цільного дерева, незважаючи на те, що двері такого типу мають масу позитивних якостей.
Переваги дверей з клеєного масиву. Двері з клеєних дощок володіють чудовою міцністю і опірністю різних механічних впливів. Щоб зрозуміти, про що йде мова, досить згадати фанеру, що має подібне будова — зігнути і зламати її майже неможливо.

Двері з євробрусу у значно меншій мірі залежать від вологості, не змінюючи своїх форм. І, завершуючи перелік переваг, не можна забувати про ціну, яка значно нижча в порівнянні з цельномассивными дверима.
Недоліки біля дверей з клеєного масиву, на жаль, теж є.

Головний з них — неможливість дізнатися, яке дерево всередині полотна, якщо двері обклеєна шпоною. Адже в гонитві за здешевленням виробництва виробник може використовувати і неякісну деревину, і, що не менш важливо, неякісний клей для склеювання і зрощення ламелей (див. статтю про влаштування дверей з євробрусу).

У моделях відомих виробників таку ситуацію навряд чи можна уявити. А от у дверях самого нижнього цінового сегмента вона цілком можлива: якщо виробники загальнодержавного рівня стежать за своїм іміджем, гарантуючи якість, то в дверях якої-небудь місцевої фабрики районного масштабу може бути все, що завгодно. Не завжди, звичайно, але пам'ятати про таку можливість і звертати на неї увагу, ви повинні.

Двері з дерев'яними елементами

Перейдемо до більш дешевим внутрішнім дверей, при виробництві яких використовуються різноманітні види переробленого дерева.

Шпоновані двері

ЗображенняСтрого кажучи, шпонування — це всього лише метод покриття поверхні, а не методика виготовлення дверей. Двері покриті шпоном, можуть виготовлятися за різними технологіями, але в більшості випадків це легкі двері, каркас яких виготовлений з дешевого дерева, а в якості матеріалу для фільонок може бути все, що завгодно — від повсюдно використовуваного недорогого соснового бруса до деревно-стружкової плити і стільникового наповнювача.

Міжкімнатні шпоновані двері мають цілком привабливий зовнішній вигляд — ніяких сучків, зрозуміло, ви не знайдете, а колір шпону рівномірний у всіх частинах дверного полотна, якщо зворотна ситуація не передбачена дизайном.

Шпоновані двері займають значну частину ринку міжкімнатних дверей. Побутує думка, що такі двері — це викинуті на вітер гроші. Так, вони мають недоліки, про які ми вже говорили — якість внутрішнього матеріалу перевірити неможливо. Якщо це ДСП, то невідомо, чим його просочували, якщо дерево, то навіть породу в більшості випадків дізнатися неможливо. Тому особливу увагу слід звертати на виробника.

Думка думкою, але як власник шпонованих дверей (каркас з сосни, шпон дубовий, фільонки з ДСП) можу сказати, що десятирічна експлуатація не виявила суттєвих недоліків і якщо говорити про міцності як самих дверей, так і шпону, то на побутовому рівні їх цілком вистачає. Але, повторимося, від виробника залежить дуже багато — брати невідомо ким зроблені двері з невідомим матеріалом всередині, дихаючи його випарами, — не найкраща ідея.

Двері з деревно-стружкових плит

Немає потреби докладно пояснювати, що таке ДСП — такі плити бачив кожен. Використовуються вони повсюдно, в тому числі при виготовленні дверей як цілком, так і їх елементів. Оскільки плити виготовляються з відходів — спресованих і проклеєних тирси, подрібненої кори і сучків, то дешевизна виробництва зумовила їх широке розповсюдження.

Двері з ДСП не володіють високою механічною міцністю і високими споживчими якостями в порівнянні з дверима з масивів. Їх характеристики багато в чому залежать від матеріалу покриття — шпони або ламінату.

Важко виділити які-небудь переваги дверей з ДСП. Навіть на сайтах виробників міжкімнатних дверей з цього матеріалу ви не знайдете довгого переліку їх позитивних якостей, за винятком ціни і непоганий гігроскопічності — помітної зміни геометричних розмірів при перепадах вологості не буде.

З недоліків, крім самого факту, що двері виготовлені з тирси, можна відзначити відзначити відносну складність монтажу і демонтажу петель і замків — ДСП не дерево, і шурупи в ній тримаються на так міцно. Бюджетний варіант, одним словом.

Двері з деревно-волоконних плит

Ідея використання деревних відходів при виробництві міжкімнатних дверей була настільки приваблива, що виробники, окрім ДСП, стали використовувати і волокнисті плити — МДФ (деревно-волокниста плита середньої щільності) і ХДФ (высокоплотная деревно-волокниста плита.

Зазвичай двері з цих матеріалу ламінуються (покриваються особливою плівкою), що робить їх якщо не водостійкими, то влагоустойчивыми точно. Як і будь-ламінат, їх можна спокійно витирати вологою ганчіркою, що часом важко у всіх вищенаведених варіантах — все залежить від якості лакування.
МДФ і ХДФ вважаються екологічно чистими продуктом — це пресовані деревні волокна, просочені сполучними матеріалами. У всіх описах зазначається, що рівень різних виділень порівнянний з природним виділеннями дерева.

Переваги дверей з плит, особливо ХДФ, досить значущі: вони мають прийнятну механічну міцність і вологостійкість (за рахунок покриття). Якщо ламінат якісний, то гарантується та міцність покриття бо хороший ламінат пошкодити не так і легко.

Крім усього, він протистоїть багатьом побутових хімічних рідин. Не варто забувати і про ціну, яка дуже приваблива. Недоліки дверей з волокнистих плит можна сформулювати однією фразою: плити, які б вони не були, — це все-таки не дерево.

Двері з стільниковими наповнювачами

Якщо говорити про недорогих міжкімнатних дверях для офісів та подібних закладів, то двері, виготовлені по стільниковій технології, можна назвати королями. Зустрічаються вони скрізь — в перукарнях і банках, магазинах і різних конторах.

Багато ставлять їх у житлові приміщення і цілком задоволені. Двері зі стільниковим наповнювачем називають у більшості випадків канадськими або мазонитовыми. Полотно канадських дверей має легкий дерев'яний каркас, частина з якого порожня, а порожні місця і фільонки заповнені картонними осередками у вигляді бджолиних сот.

Потім полотно і фільонки з двох сторін оклеиватся фактурним накладками з ДВП або подібного матеріалу.
Покриття і виконання мазонитовых дверей може бути самим різним — вони бувають глухими і зі склопакетами, ламінованим та грунтованнимі. Найбільш відомий і поширений варіант з білою грунтовкою. При бажанні такі двері можна покрити морилкою і лаком, але і без цього вони готові до експлуатації.

Серед достоїнств мазонитовых дверей на перше місце виходить ціна у порівнянні з іншими способами виготовлення її впору називати смішний. Канадські двері легкі і досить практичні — з них можна вологою ганчіркою обережно витирати пил, для побутового рівня вони мають достатню міцність. Працюючи більше п'яти років в офісі, де були встановлені канадські двері, мені не вдалося знайти вад, за винятком того, що в дверях вбиральні, де сталося підтоплення, відбулося відшарування покриття від каркаса.

Недоліки канадських дверей очевидні. Говорячи про достатньої міцності на побутовому рівні, малося на увазі, що на такі двері можна спертися, можна сильно хлопнути і їм нічого не буде. Але потрібно розуміти, що їх спокійно можна пробити наскрізь викруткою або проломити молотком, а хороший удар ногою винесе фільонку. Канадські двері бояться води і не мають шумостойкостью. Як кажуть, що ви хотіли за такі гроші?

Ми перерахували технології, за яким виготовлені більшість пропонованих дверей. Спираючись на отримані дані, ви зможете зрозуміти, чому одні двері коштують дорого, а інші-точно такі ж, дешевше: вам варто лише запитати у продавця про технології їх виготовлення. Величезний вплив на формування ціни відіграє порода — з яких порід варто замовляти двері ви зможете дізнатися, пройшовши за посиланням.

Блукаючи по інтернету в пошуках міжкімнатних дверей, варто також пам'ятати, що на сайтах виробників ви не побачите жодного слова про недоліки їхньої продукції. На одному з сайтів сподобалася фраза про двері з цільного масиву: «Ваші двері будуть дихати». Так, ймовірно, вони позначили високу гігроскопічність дерева — в одного знайомого власника таких дверей при сильному тумані вони збільшуються в розмірах і починають затиратися про коробку. Дихають, мабуть.