Різне

Право України

ЗображенняСьогодні наше життя не мислима без відвідування супермаркетів і подібних магазинів. Однак, не завжди такі походи можуть принести користь.
Якщо вам потрібне право України, варто перейти на цей сайт textbook.com.ua ви знайдете право України дуже вигідно для вас.
Часто співробітники цих закладів значно перевищують свої повноваження, що може спричинити за собою певні незручності для споживачів.
Вони користуються тим, що найчастіше клієнти, тобто ми з вами, не завжди розбираються в нюансах права, зокрема Закону про захист прав споживачів.
Але, якщо розібратися в деяких моментах, то можна забезпечити собі надійний захист своїх прав, щоб різні ситуації хамської поведінки і перевищення повноважень з боку співробітників супермаркетів перестали бути буденним явищем. Як цього домогтися? Варто закривати очі на подібні випадки чи можна озброїтися законом і припинити все це?
Насамперед, необхідно чітко знати свої права і обов'язки. Їх настільки багато, що звичайна людина без профільної освіти може не розібратися. Поговоримо про деяких з них і розповімо, як поводитися в певній ситуації.
Конституційне право України – досить складне зібрання документів. Для початку вам потрібно зрозуміти, що всі торгові зали – громадські місця.
Тому перешкоджати вашому проходу до них ніхто не має права ні за яких обставин. Не пускати вас в магазин через вашого зовнішнього вигляду не мають права.
Що стосується фотографування товарів в супермаркетах, то Стаття 50 Конституції України дозволяє кожному громадянину вільний доступ до інформації про якість реалізованих продуктів харчового призначення та інших речей. Право на застосування для своїх цілей поширення даної інформації також не заборонено конституцією.
А зберігати її ми можемо будь-яким доступним для нас способом. Тому відмовити нам у фотографії торгового залу ніхто не може. Якщо говорити про фотографії співробітників, то ми також можемо їх поширювати, якщо існує необхідність захистити наші інтереси, тобтонаші права були порушені.
Зайти в магазин з сумкою або рюкзаком може кожен. Але, охоронці можуть ввічливо попросити вас їх залишити лише у спеціалізованих відведених для цього місцях, якщо в даному магазині не проводиться реалізація такого товару, який вам пропонують залишити.
А обшукати вас в принципі охоронці права не мають ніякого – ну немає у них особливих прав. Виконувати такі процедури можуть виключно співробітники правоохоронних органів на прохання служби охорони супермаркету. Охорона не може на вас фізично впливати, якщо ви не уявляєте загрози для відвідувачів або їх речей.
Однак, якщо магазин охороняється ЧОПом, то його співробітники можуть затримати вас, застосовуючи спецзасоби. Але зробити це вони можуть лише тоді, коли ви подозреваетесь у злочині. І, якщо вас затримають до приїзду міліції, і ви нічого не порушували, то охоронці будуть відповідати згідно чинного законодавства.