Різне

Датчики руху «Security Shop»

ЗображенняТипова охоронна система повинна обов'язково складатися з декількох основних елементів показаних на малюнку зліва.
Якщо вас цікавлять датчики руху, варто зазирнути на цей сайт security-shop.com.ua ви знайдете датчики руху відмінної якості і за доступною ціною.
В першу чергу, це звичайно охоронний прилад - мізки охоронної сигналізації.
Наступний не менш важливий елемент системи охорони - це датчики. Ось про них і піде мова в даній статті.
ЗображенняЯкістю датчиків охоронної сигналізації визначається надійність всієї системи - з цим твердженням важко сперечатися.
Але однієї якості для правильного
функціонування сигналізації недостатньо. Датчики потрібно грамотно підібрати за принципом дії і правильно розставити в приміщенні або на території, що захищається.Якщо слідувати правилам ДСО (Державної Служби Охорони), то для захисту, наприклад, приватної квартири достатньо встановити два типи датчиків - магнітоконтактні (на двері) та ІЧ-датчики руху (в кожну кімнату).
Це мінімальна вимога.Ці два типи датчиків є найбільш популярними в системах охоронної сигналізації. Вони з успіхом застосовуються для охорони об'єктів будь-якого призначення і розміру. Розглянемо їх докладніше.
Самий простий, невибагливий і надійний датчик у складі охоронної системи - це звичайно ж магнитоконтакт, або як його називають офіційно - СМК (магнітоконтактний сповіщувач).
Встановлюється на двері, вікна, ворота, хвіртки, ролети - загалом, застосовується скрізь, де є закриваються елементи (навіть для охорони збройового сейфа). Складається СМЯ з двох частин - безпосередньо геркон (герметичний контакт), як правило "нормально розімкнутий" - без дії магніту контакту немає і магніт невеликого розміру. Обидві ці деталі укладені в пластмасові (або алюмінієві) корпусу - кожна в свою.
Герметичний контакт.
Конструкція СМЯ
ЗображенняПринцип дії такого датчика до неподобства простий. Коробочка з магнітом встановлюється на дверне полотно, коробочка з герконом - на дверну коробку. До контактів геркона приєднуються проводи шлейфу охоронної сигналізації. При закритій двері магнітне поле впливає на геркон і контакт замикається - систему можна ставити під охорону. При монтажі дуже важливо поставити елементи датчика як можна ближче один до одного - паралельно, співвісно і на мінімально можливій відстані.
Розташування магнитоконтакта на двері
Часто з міркувань естетики застосовують врізні магніструмонтакти. Вони не муляють очі замовнику, і до того ж не видно потенційним злодіям, які прийшли, щоб визначити ступінь захищеності приміщення.
Врізні СМЯ.
На металеві стулки, як правило, встановлюють магніструмонтакти спеціальної конструкції. Вони або поміщені в алюмінієвий магнитонейтральный корпус, або встановлюються на метал через товсту пластикову прокладку, щоб мінімізувати взаємодію магніту з металом.
Магніструмонтакти для металевих стулок
ЗображенняУ разі, якщо прокласти дроти шлейфів охоронної сигналізації немає можливості, застосовують бездротові датчики відкриття. У таких датчиках до стандартних геркона і магніту додано радіопередавач, пов'язаний з охоронним приладом за допомогою радіоканалу.
Бездротовий магнитоконтакт.
От коротенько по магнитоконтактам все. Переходимо до пасивних інфра-червоним датчикам руху (ПІК-сповіщувач).
Пасивний ІЧ датчик руху.
За популярністю вони нітрохи не поступаються магнитоконтактам. Датчиків цього типу в системах охоронної сигналізації працює найбільше. Коротко зупинюся на принципі дії і конструкції таких сповіщувачів. Як відомо, будь-теплокровний живий організм випромінює енергію в ІЧ-діапазоні. Чутливим елементом ПІК-сповіщувача є піро-електричний прилад, або як називають його простіше, піроелемент.
Піро-електричний прилад.
Цей прилад реагує на зміну інфра-червоного випромінення, і тому помічає рух людини або тварини. Не менш важливою деталлю ПІК-сповіщувача є лінза Френеля.
Лінза Френеля.
Ця лінза ділить ІЧ-випромінювання не сегменти і фокусує його на пироэлементе. Таким чином, формуються чутливі та нечутливі ділянки, перетинаючи які, живий організм стає помітним для датчика.
Зони виявлення ПІК-сповіщувача
Сигнал з піроелемента обробляється мікропроцесором і, у відповідності з алгоритмом, через контакти реле видає сигнал тривоги. До контактів реле сповіщувача підключається шлейф охоронної системи.
З принципом дії розібралися - можна переходити до правил установки. Згідно правил ДСО, датчики руху повинні стояти в кожному закритому приміщенні. Розміщувати їх слід у відповідності з технічними характеристиками і рекомендації по установці, зазначеними в інструкції, яка додається до кожного извещателю.
Інструкції до датчиків руху, як правило, дуже докладні і містять вичерпну інформацію для проектантів та інсталяторів. В рамках даної статті я не бачу сенсу розбирати ці характеристики "по кісточках". Зупинимося лише на тих, які необхідні, щоб грамотно розмістити сповіщувач руху в приміщенні.
Класична діаграма спрямованості датчика руху.
При установці датчика на висоті 2,4 метра (типова висота установки) діаграма спрямованості складе 90°, 15 метрів для стандартної лінзи. Для лінзи "штора" датчик буде гарантовано спрацьовувати на ррасстоянии 18м, але ширина зони виявлення складе всього 3 метри. При виборі місця для установки необхідно враховувати, що ПІК-сповіщувач найкраще виявляє людини, яка рухається перпендикулярно до променів діаграми спрямованості.
Датчик руху - розташування в приміщенні.
Щоб не "псувати" інтер'єр, допускається розміщення датчика в одному з кутів приміщення. Слід враховувати один дуже важливий момент - розташування меблів. Особливо це актуально, якщо кабельне х-у охоронної системи закладається на відповідному етапі будівництва або ремонту.
Потрібно вчасно узгодити з дизайнером, де і яка буде стояти меблі і будуть розташовуватися інші деталі інтер'єру, щоб сповіщувач після розміщення цієї самої меблів не опинився за шафою. Трохи по класифікації.Датчики руху бувають внутрішньої і зовнішньої установки - це дві основні категорії.
Дротові і бездротові. Також існують стельові ПІК-сповіщувачі з круговою діаграмою спрямованості і датчики подвійний технології виявлення - це коли ІЧ-датчик руху розташовується в одному корпусі з датчиком розбиття скла або мікрохвильових сповіщувачів. Навіщо це робиться і як це працює, ми поговоримо в статті, присвяченій комбінованим повідомлювачам.