Різне

Що потрібно знати новачку про дискусів?

ЗображенняКоролі прісноводних домашніх акваторій, порівняно великі, неймовірно привабливі, мають неповторну форму тіла і величезну гаму кольорів, величні, розмірені і вишукані. Ви ще не здогадалися про кого мова?

Дискуси, саме про їхню красу можна говорити дуже і дуже довго. Ці риби, з одного боку, залучають акваріумістів своєю неймовірною красою і величчю, а з іншого боку – відлякують надмірної вибірковістю і вимогливістю до умов утримання. І все ж боятися нічого.

Если вас интересуют дискусы, стоит заглянуть на этот сайт www.cichlidka.com.ua вы сможете купить дискусы отличного качества и по доступной цене.

Якщо уважно вивчити питання утримання і догляду за цими примхливими водоплавними, то містити дискус зможе навіть початківець акваріуміст. Саме про те, як виглядає догляд та утримання риб цього виду, ми сьогодні і поговоримо.

Природа дискус та їх різноманітність

Достеменно відомо, що ці чудові рибки родом з Південної Америки, де оселилися у найдовшій річці нашої планети – Амазонці. Дискуси звикли до чорній воді з величезною кількістю корчів і наполовину затоплених дерев.

Зображення

На сьогоднішній день, завдяки диво-селекції, існує не один вид цієї рибки. І, незважаючи на те, що доглядати за такими рибами не так вже й просто, багато акваріумісти віддають свою перевагу саме дискусам, відсунувши звичних для всіх гуппі і неонів.

Отже, сучасна акваримистика виділяє п'ять основних груп цієї рибки:

 1. Червоний.
  Але це не означає, що все тільце дискуса вкрите червоним кольором. Колірна гамма червоних дискус варіюється від яскраво-оранжевого до вишневого відтінку. Але щоб насолоджуватися красою цих рибок, необхідно годувати їх спеціальним кормом.
 2. Бірюзовий.
  Як ви вже зрозуміли, тіло дискус цієї групи має красивий жовтий колір. Крім красивого забарвлення, риби цього підвиду покриті або візерунковими плямами або смугами. Згідно з даними статистики, саме цей вид дискус користується величезною популярністю серед акваріумістів.
 3. Кобальтовий.
  Злегка нагадують риб попередньої групи, але тільки їх колірна гамма не має зеленуватий відтінок, а приємний синій. До того ж, все тіло і плавниковая тканина рибки покриті блискучими смужками і блискітками.
 4. Голубина кров.
  Риба цієї групи має рожево-жовтуватого забарвлення. Іноді колір набуває злегка бруднуватий відтінок.
 5. Золотий.
  Як правило, рибки цієї підгрупи мають багатий золотий колір, а їх тіло вкрите невеликими пігментними плямами. Проте більшою популярністю серед дискусоводов користуються дискуси, мають чисто золотий окрас. До речі, риба цієї підгрупи відрізняється своєю дорожнечею порівняно з усіма вищевказаними групами дискус.

Як правило, інтенсивність кольору водоплавного вихованця цього виду безпосередньо залежить від якості їжі, якою живиться риба, а точніше від спеціальних добавок.

Так само важливий і повноцінний догляд.Зображення

Ці акваріумні риби мають форму диска, саме тому вони і отримали таку назву.

Полугодовалая особина досягає 7 см у діаметрі, а більш дорослі особини виростають до 25 сантиметрів.

Середовище проживання і бажане «сусідство»

Ці цихліди досить-таки мирні і доброзичливі по відношенню до своїх «сусідів». Риба не хижа й не розриває ґрунтову нирку. В самоті починають сумувати і хворіти, тому їх краще тримати невеликою групою (максимум 6 особин).

Риби роду дискусовых приймають їжу дуже повільно, пристосовані до проживання у темній воді і дуже схильні до захворювань.

У силу цих факторів підібрати «співмешканців» інших видів дискусам дуже не просто. Тому багато дискусоводы воліють утримувати і доглядати тільки за цим видом риб.

Що ж стосується «сприятливих сусідів» для цих цихлид, то фахівці рекомендують підселяти до них деякі види сомиків, тетр, неонів, скалярій і боций.

Чому так складно утримувати дискус?

На думку кваліфікованих фахівців, риби цього виду не для початківців акваріумістів, оскільки забезпечити оптимальні умови дуже і дуже складно, не кажучи вже про отримання потомства від них. Ніж складний догляд?

По-перше – акліматизація. Дискуси, як молоді, так більш дорослі особини, схильні до стресу, а транспортування в новий «водний дім» для них дуже волнительна.

По-друге – різноманітність захворювань. Ці цихліди їм надзвичайно схильні. Неправильний догляд, стрес може спровокувати активний розвиток захворювань.

В-третіх – нюанси, які враховують проблеми зі здоров'ям, харчуванням, необхідним температурним режимом потрібно продумати ще до придбання цих риб. Домашня акваторія великих обсягів, обладнання для аерації і фільтрування в акваріумі, корм ну і, звичайно ж, багато терпіння – всім цим потрібно запастися заздалегідь.

Які умови вважаються оптимальні для утримання дискус?

На сьогоднішній день існує кілька важливих нюансів, які потрібно враховувати, купуючи цих цихлид:

 1. Акваріумні дискуси – стайня риби, тому заселяти їх потрібно групами по 6 штук.
  Якщо врахувати ті розміри, до яких вони виростають, то парі особин буде трохи тісно в акваріумі, обсяг якого буде меншим, ніж 250 літрів. Важлива висота і ширина домашньої акваторії. Вважається, що ці параметри не повинні бути менше, ніж 50*40 сантиметрів відповідно. Що стосується розміщення акваріума, то його краще ставити на суміжній з вікном стіні або ж навпроти неї так, щоб на нього не потрапляли прямі сонячні промені.Також не рекомендується розташовувати «водний дім» поряд з дверима або ж у місці, де часто проходять люди, оскільки цихліди цього виду вкрай негативно переносять різкі рухи.
 2. Чистота – запорука здоров'я.
  За цим же принципом будується і догляд за цією рибою. Дуже важлива фільтрація води, тому подбайте про те, щоб в акваріумі стояв хороший фільтр. Не менш важлива і чистка ґрунтової грунту, здійснювати яку потрібно як мінімум один раз в тиждень. З такою ж частотою потрібно виробляти і підміну акваріумної води (не більше 50% всього обсягу). Що стосується жорсткості води, то вона повинна входити в рамки 6-6,5 pH. Оптимальний температурний режим для цих цихлид – 28-32°Пн. По можливості потрібно забезпечити всі ці умови.
 3. Якщо ви не плануєте висаджувати у своєму акваріумі рослинність, потреби в ґрунті немає.
  Ну а взагалі, для рослин підходить абсолютно різна грунт.
 4. Тепер поговоримо про рослини.
  У природному середовищі дискуси звикли жити без різної рослинності, але і з нею вони відчувають себе досить-таки повноцінно. Єдине, по можливості не засаживайте свою домашню акваторію великою кількістю рослин. І ще, при підборі рослинності потрібно враховувати і температурний режим, який характерний для цих риб.
 5. Оскільки води Амазонки каламутні, то і освітлення в акваріумі має бути приглушеним.
 6. Щоб вода була максимально очищена від мікроорганізмів, фахівці рекомендують використовувати озонування.
  Такий метод дуже ефективний, проте він підходить тільки для кваліфікованих акваріумістам, оскільки передозування озону може призвести до загибелі вихованців. Що ж стосується більш простих і безпечних методів очищення, то ультрафіолетові лампи – це те, що потрібно новачкам.

Чим харчуються дискуси?

Як ви вже зрозуміли, цей вид риб надмірно вибірковий до їжі. Як правило, дискуси дуже охоче їдять спеціально приготовлений фарш з яловичого серця, м'яса креветок, мідій, рибного філе та кропиви. Нерідко в такий корм додають всілякі овочі і вітамінно-мінеральні комплекси.

Годувати цей вид цихлид потрібно не більше трьох разів на добу, а краще двох. Причому після прийняття їжі вихованця, необхідно очистити акваріум від залишків корму, щоб вони не засмічували домашню акваторію і не провокували процес гниття.

Що стосується сухих вітамінізованих кормів, до них потрібно привчити свого вихованця, вводячи невелику кількість їжі разом з фаршем. Адже відразу він його брати не буде.

Свіжий або заморожений мотиль і трубочник, яким живиться більшість акваріумних вихованців вкрай небажано вводити в раціон цих цихлид, адже така їжа, на думку кваліфікованих фахівців, може спровокувати активний розвиток кишкових захворювань.

І на завершення нашої публікації хотілося б додати, забезпечивши відповідні умови і повноцінне харчування для своїх вихованців, кожен з вас може стати щасливим володарем неймовірно красивих дискус!