Різне

Бухгалтерський облік Fchain

Починаючи власний бізнес, підприємці не завжди приділяють належну увагу питанню бухгалтерії. Хтось чув, що ведення бухгалтерського обліку індивідуальним підприємцем за законом не потрібно, інші вважають це питання другорядним, треті – що нічого складного тут немає, і впоратися з урахуванням можна самостійно.
Якщо вас цікавить бухгалтерський облік Fchain, варто зазирнути на цей сайт ua.f-chain.com ви знайдете бухгалтерський облік Fchain відмінної якості і за доступною ціною.
Насправді, постановка бухгалтерії ІП з нуля необхідна вже на етапі планування підприємницької діяльності. Чому?

Причин тому декілька:
 
Грамотний вибір системи оподаткування дозволить вам вибрати мінімально можливу податкове навантаження. Щоб ви не потрапили через незнання під визначення незаконних податкових схем, практичне податкове планування вашого бізнесу повинні проводити фахівці, а не сумнівні порадники. Від обраного режиму залежить склад звітності, строки сплати податку, можливість отримання податкових пільг.
 
Порушення строків здачі звітності, порядку обліку, сплати податкових та неподаткових платежів призведе до неприємних санкцій у вигляді штрафів, спорів з податковою службою, проблем з контрагентами. На вибір податкового режиму після реєстрації ІП відводиться зовсім небагато часу. Так, для переходу на УСН це всього 30 днів після отримання свідоцтва. Якщо ви не виберете систему оподаткування, то будете працювати на ОСН. У більшості випадків для підприємця-початківця це самий невигідний і складний варіант. 
 
Потрібен бухгалтер для ІП? Бухгалтерський супровід ІП однозначно необхідно. Питання тільки, хто буде його здійснювати – штатний бухгалтер, сторонній виконавець бухгалтерських послуг або сам індивідуальний підприємець?

Ведення бухгалтерського обліку ІП в 2016 році

Законом No 402-ФЗ встановлено, що індивідуальні підприємці можуть не вести бухгалтерський облік. Однак це положення не слід розуміти так, що ІП взагалі ніяк не звітує перед державою. Крім власне бухгалтерського обліку існує інший – податковий облік.
 
Податковий облік – це збирання і узагальнення відомостей, необхідних для розрахунку податкової бази і податкових платежів. Його ведуть всі платники податків, у тому числі індивідуальні підприємці. Щоб розібратися в податковій звітності та порядку податкового обліку, треба володіти професійними знаннями або самостійно вивчити ці питання.А крім того, є спеціальна звітність по працівникам, касові та банківські документи, первинна документація і т. д.
 
Часто підприємці не бачать особливої різниці між видами обліку, тому всю свою бухгалтерію називають бухгалтерським обліком. Хоча в нормативному розумінні це не відповідає дійсності, але на практиці це звичне вираз, тому ми теж будемо його використовувати.
 
Отже, як правильно вести бухгалтерський облік? Відповідь одна – професійно. Бухгалтером для ІП може бути штатний працівник або фахівець компанії-аутсорсера. Якщо кількість господарських операцій у ІП не занадто велика, то зарплата бухгалтера, прийнятого на постійну роботу, може виявитися невиправданими витратами. Якщо ж ви готові самостійно зайнятися своїм обліком, то ми розповімо, як це зробити.

Як ІП вести бухгалтерію самостійно: покрокова інструкція 2016 року

Отже, на питання: «чи Зобов'язаний ПІДПРИЄМЕЦЬ вести бухгалтерський облік в 2016 році?» ми отримали негативну відповідь. Але хоча бухгалтерський облік ІП не ведуть і не здає бухгалтерську звітність, вище ми вже розповіли, що вести документообіг, пов'язаний з бізнесом, підприємцям необхідно. З чого почати ведення бухгалтерії ІП? Читайте у нашої покрокової інструкції.
 
Крок 1. Зробіть попередній розрахунок передбачуваних доходів і витрат вашого бізнесу. Ці дані знадобляться вам при розрахунку податкового навантаження.
Крок 2. Виберіть податковий режим. Дізнатися в подробицях, на яких режимах або системах оподаткування працює ІП в Росії, ви можете в статті: «Системи оподаткування: як зробити правильний вибір?». Тут ми лише перерахуємо їх: основна система оподаткування (ОСН) та спеціальні податкові режими (УСН, ЕНВД, ЕСХН, ПСН). Від вибору системи оподаткування безпосередньо залежить податкове навантаження ІП. Суми, які ви повинні виплачувати до бюджету, на різних режимах можуть відрізнятися в рази. Якщо ви не знаєте, як зробити розрахунок податкового навантаження, рекомендуємо вам отримати безкоштовну консультацію по оподаткуванню.
Отримати безкоштовну консультацію
Крок 3. Ознайомтеся з податковою звітністю вибраного режиму. Знайти актуальні форми звітності ви можете на сайті ФНСподаток.ру або в нашій добірці зразків.
Крок 4. Визначтеся, чи ви будете наймати працівників. Як ІП вести бухгалтерію на працівника? Звітність роботодавців можна назвати досить складною, причому, її склад не залежить від обраного податкового режиму і кількості працівників. У 2016 році за працівників здають 7 видів звітності: в ПФР, ФСС і в податкову інспекцію. Наприклад, до 20 січня всім ІП з працівниками необхідно здати відомості про середньооблікової чисельності працівників. Крім того, роботодавці повинні вести і зберігати кадрову документацію.
Крок 5. Вивчіть податковий календар свого режиму. Недотримання термінів здачі звітів і сплати податків призведе до штрафів, нарахування пені та недоїмки, блокування розрахункового рахунку та інших неприємних наслідків.
Крок 6. Визначтеся з видом бухгалтерського обслуговування. На простих режимах, таких як УСН Доходи, ЕНВД, ПСН, навіть при наявності працівників можна вести бухгалтерію ІП самостійно. Головним вашим помічником у цьому випадку стануть спеціалізовані онлайн-сервіси, такі як 1С Підприємець. Але на ОСНО і ССО Доходи мінус витрати, а також при великій кількості господарських операцій, ведення бухобліку ІП розумніше передати на аутсорсинг.
Крок 7. Ведіть і зберігайте всі документи, що відносяться до бізнесу: договори з контрагентами, документи, що підтверджують витрати, банківські виписки, кадрові документи, БСО, звітність по касовому апарату, первинні документи, вхідну інформацію і т. д. Перевірити документи щодо діяльності ІП податкова інспекція може навіть протягом трьох років після зняття з реєстраційного обліку.

Бухгалтерський і податковий облік ІП на ОСНО

Про те, в яких випадках має сенс вибирати загальну систему оподаткування, ви можете прочитати в цій статті. Бухгалтерія ПІДПРИЄМЕЦЬ, який працює на ПІДСТА, буде непростою. Якщо говорити про форми звітності, то це декларація 3-ПДФО за підсумками року і щоквартальна з ПДВ. У разі, коли передбачуваний дохід буде сильно відрізнятися від звичайного, здають ще й декларацію 4-ПДФО.
 
Найскладніше буде адміністрування податку на додану вартість – ПДВ. Ведення ІП бухгалтерського обліку на ОСНО особливо може отриманням податкових вирахувань з цього податку або відшкодуванням вхідного ПДВ.