Різне

Газоблок купиь

ЗображенняСкладаючи проект приватного заміського будинку, багато приділяють особливу увагу вибору основного будівельного матеріалу для зведення стін. Часто цей вибір падає на екологічно чисті, безпечні, сучасні та недорогі матеріали.

Если вас интересует газоблок, стоит заглянуть на этот сайт alex-group.com.ua вы найдете газоблок отличного качества и по доступной цене.

Багато компаній забудовники здійснюють будівництво котеджів з газобетону або близького за складом матеріалу. Газобетон має істотне переваги в ціні і простоті використання перед каменем, цеглою або цементом, проте значно поступається їм по міцності. Для того щоб побудувати двоповерхову будівлю з такого матеріалу без ризику, необхідно враховувати характеристики газобетону при створенні проекту і знати деякі тонкощі для забезпечення міцності будови.

Переваги та недоліки газобетону

Унікальною особливістю є можливість використання тонкого шару розчину для укладання

 • Теплозбереження. Для середніх кліматичних широт, стіни будинку можна навіть не утеплювати, оскільки сам газобетон відрізняється низькою теплопровідністю через пористої структури.
 • Легкість в обробці і швидкість будівництва. Котеджі з газобетону будуються досить швидко, оскільки блоки можна легко різати звичайною ручною пилкою і швидко підганяти під потрібні розміри. Матеріал має великі розміри, майже ідеальну геометрію при цьому дуже легкі.
 • Висока звукоізоляція. Пористий матеріал істотно гасить шум і в парі з хорошим склопакетом, забезпечить відмінну шумоізоляцію зсередини і зовні.
 • Низька вартість і екологічна чистота матеріалу.
 • Паропроникність. Газобетонні блоки «дішат», що перешкоджає утворенню конденсату і вогкості.

ЗображенняУнікальною особливістю є можливість використання тонкого шару розчину для укладання. Багато фахівців вважають цей матеріал гідною альтернативою натуральному дереву.

Важливо. При зведенні двоповерхового котеджу з газобетону, потрібно пам'ятати, що газоблоки мають високу міцність на здавлювання, але дуже низьку міцність на злам. У зв'язку з цим, для двоповерхового будинку з цього матеріалу рекомендується застосовувати монолітний або стрічковий фундамент високої міцності. Якщо в будинку планується зведення другого поверху, то стіни першого поверху необхідно армувати сталевими прутами, як показано на фото вище.

До недоліків газобетону можна віднести такі якості як:

 • Вбирання вологи. Незахищена поверхня блоку являє собою губку, яка сильно вбирає вологу і в результаті втрачається міцність модуля, а так само його теплоізоляційні і дихаючі якості. Саме з цієї причини, поверхня блоків потрібно захищати штукатуркою або вологостійкою фарбою.
 • Проблематичність штукатурення. Цей недолік випливає з першого. Оскільки блоки швидко вбирають вологу, то нанести якісно штукатурку не представляється можливим. Для цього застосовують спеціальні грунтовки і штукатурні суміші на полімерній основі з попередньою укладанням сітки.
 • Тріщини. При появі найменшого напруження, особливо в місцях установки дверних і віконних прорізів, часто з'являються тріщини і блоки руйнуються через крихкість матеріалу. Виходом в таких ситуаціях є попередня установка металевого каркаса в отвори, який і бере на себе все навантаження, як показано на фото нижче.

Важливо. При транспортуванні газобетону необхідно враховувати його крихкість і перевозити пачками на окремих підносах. Так само необхідно забезпечити зберігання матеріалу в сухому місці. При зберіганні на відкритому повітрі, матеріал може наситити в себе вологу, в результаті чого, відбувається намокання залишкової вапна, яка після висихання сприяє швидкому руйнуванню від корозії.

Відмінності газобетону від пінобетону

ЗображенняПінобетон використовується виключно для побудови внутрішніх Перестенко будинку і не може застосовуватися для несучих стін через високу крихкості

Будуючи будинку з газобетонних блоків своїми руками. багато часто використовують пінобетон помилково. Іноді навіть самі реалізатори продукції навмисне підміняють матеріали з метою особистої наживи на невігластві покупців. По факту це дуже схожі один на одного матеріали, але сильно відрізняються за способом виготовлення і області застосування.

ЗображенняТак наприклад пінобетон використовується виключно для побудови внутрішніх Перестенко будинку і не може застосовуватися для несучих стін через високу крихкість. Відрізнити ці два матеріали можна за якістю зовнішньої поверхні блоку.

 • Пінобетон виготовляють методом заливки готової суміші ф спеціальні форми, в результаті чого, його поверхня виходить гладкою і пір практично не видно. Матеріал дуже погано тримає штукатурку, його зазвичай обробляють спеціальною шпаклівкою або зашивають гіпсокартоном. Перед шпаклюванням, пінобетон покривають грунтом і накладають армуючої сітки.
 • Газобетон можна відрізнити по пористої поверхні, оскільки його нарізають за розмірами спеціальним струнами або пилами з попередньо заготовленої плити. На такий матеріал штукатурка і шпаклівка лягає значно краще, але для більшої надійності так само рекомендується укладання армуючої сітки.

Будівництво будинків з газобетону

При будівництві будинку або котеджу з газобетону, необхідно особливу увагу приділити щільності матеріалу

При будівництві будинку або котеджу з газобетону, необхідно особливу увагу приділити щільності матеріалу, яка в маркіровці позначається англійською буквою «D» і діапазон може становити від 350 до 800 кілограм на метр кубічний.

Важливо. Для одноповерхового будинку зазвичай вибирають блоки з плотностьюD400 або D500 в залежності від масивності даху. Для двоповерхового котеджу, на перший поверх укладають міцніші блоки марок D600 або D800, а для другого поверху застосовують менш міцні D 400.

Під час двоповерхового будівництва, крім внутрішнього армування сталевими прутами як показано на фото вище, фахівці використовують додаткову арматуру зі сталевої сітки, яка прокладається через кожні 2 ряди кладки, як показано на фото нижче. Це забезпечує додаткову міцність стін.

Важливо. Вибирати щільність блоків відповідно до кліматичної зони. Чим більше щільність матеріалу, тим вище його здатність утримувати тепло і отже підвищується вартість. Необхідно ретельно прорахувати потрібну щільність блоку і товщину стіни для вашого кліматичного регіону з урахуванням середньої літньої і зимової температури. Можливо, що використання газобетону може обійтися значно дорожче, ніж застосування звичайної цеглини.

Для міжповерхових перекриттів можна використовувати звичайні залізобетонні плити, але при цьому верхній ряд блоків потрібно посилювати додатковим армуванням, як це показано на фото вище. Однак для зменшення тиску на несучі стіни, фахівці рекомендують застосовувати дерев'яне перекриття з балок.

Основні вимоги до будівництва з газобетону

ЗображенняВ якості фундаменту необхідно використовувати стрічкове або плитне підставу монолітного типу

При будівництві будинків з газобетону необхідно враховувати кілька основних правил:

 • В якості фундаменту необхідно використовувати стрічкове або плитне підставу монолітного типу, при цьому перепади висот на одному квадратному метрі поверхні не повинні перевищувати 10 мм.
 • Перший ряд кладки закріплюють на цементно-вапняному розчині, наступні укладають на спеціальний клей для газобетону з чітким дотриманням товщини розчину.
 • При наявності на блоках з'єднання «шип-паз» вертикальні шви теж необхідно промащувати клеєм.

Важливо. Створюючи двоповерховий будинок з газобетону, стіни першого поверху необхідно армувати металевими прутами з товщиною 8-10 мм, як показано на фото вище. Армуванню підлягає перший і кожен третій ряд.

При наявності віконних прорізів, армувати ряди потрібно таким чином, щоб нижній і верхній ряд віконного прорізу мав армування.

 • Обов'язково укладати об'ємне армування на останній верхній ряд перед установкою перекриття. Для цього рекомендується використовувати спеціальні П-подібні блоки або вирізати порожнину для арматури самостійно.

Важливо пам'ятати, що для повної усадки газобетону потрібно в середньому 2-3 роки, при цьому ступінь усадки становить в середньому 2 мм на метр стіни.

Для штукатурення або шпаклювання стін будівлі, використовуйте спеціальні пластичні склади, попередньо встановивши армовану сітку мул металу або пропілену.