Різне

З чого побудувати будинок - зруби будинків з колоди

Зібралися будувати будинок і задумалися, з чого ж його сконструювати? Як варіант, можна розглядати дерев'яний будинок з колод. Не всі довіряють таким будинкам, думаючи, що вони дуже дорогі. А час від часу дерев'яні будинки не виправдовують очікувань власників, виглядаючи абсолютно не тому що уявлялося.

Хочеться розвіяти ці сумніви і спершу сказати, що виходячи їх досвіду будівництва дерев'яних будинків, один квадратний метр такого житла виявляється втричі дешевше, ніж квадратний метр квартири в новобудові. Для того, щоб будинок з колод вийшов адекватним за вартістю і такого виду, як хочеться, при його будівництві потрібно дотримуватися якісь обов'язкові правила.

На першому етапі будівництва будинок зводиться з бруса природної вологості, який до його обшивки з обох боків повинен висохнути. Відбувається це протягом року, час від часу, трохи довше. За цей період часу будинок також дасть і природну усадку. Під час цієї «усушки і утруски» в будинку не можна вести роботи по обробці, як те, обшивка стінок гіпсокартоном і майбутня їх обробка. Зате після того, як зруби будинків з колоди стовідсотково висохнуть, можна починати займатися внутрішніми і зовнішніми роботами. Зверху такий дерев'яний будинок можна обшити пластиком.

Найголовніше при будівництві будинку з бруса природної вологості - це не час, виділений на його сушку, а наявність грамотних будівельників. Тільки майстри найвищої кваліфікації можуть знайти вологість дерева і вирахувати час на його природну сушку. Зате пізніше господарі дерев'яного будинку можуть втілити всі свої дизайнерські мрії в облаштуванні власного нового будинку.