Різне

Іпотечний кредит

ЗображенняІпотечний кредит видається, як правило, під заставу житла з початковим внеском 10 - 30% і є довгостроковим видом кредитування. У середньому термін позики складає 20-25 років, під 10-20% річних.

 

Для збільшення суми позики можна закласти не тільки купує квартиру, а й вже наявне майно, буде це нерухомість або автомобіль, вирішує банк. Також в іпотеці можуть взяти участь і близькі родичі в якості співпозичальників, чий дохід теж враховується кредитором.

Мінімум документів для схвалення кредиту - це паспорт, свідоцтво про реєстрацію (розірвання) шлюбу, довідку про здоров'я, підтвердження доходу, як в стандартній (2НДФЛ), так і за формою банку.

Варто відзначити, що для іпотеки так і інших кредитів діє правило, чим більше паперів про свої фінанси збереш, тим краще. Необхідною умовою стало страхування працездатності життя і здоров'я, як позичальника, так і созаемщика.

Переплата по іпотечному кредиту може становити повну вартість квадратних метрів, а іноді (найчастіше) перевищувати її.

Позичальникові доведеться розщедритися і на послуги нотаріуса, оцінювача і страховиків. Що є головним негативним фактором.

Сьогодні, коли ринок іпотечного кредитування пропонує величезний вибір, знайти середину між плюсами і мінусами іпотеки досить легко. Залишається тільки закласти вибір.