Різне

Як вибрати теплову гармату

Теплові гармати активно використовують на будівництвах, станціях технічного обслуговування, в промислових приміщеннях, приватних меблевих і столярних цехах, в ангарах, на різноманітних складах та теплицях, на тваринницьких фермах, а також для обігріву дач і гаражів.

Если вас интересует газовая тепловая пушка купить, стоит заглянуть на этот сайт e-ctr.com.ua вы найдете газовую тепловую пушку купить отличного качества и по доступной цене.

Теплові гармати поділяються на три основних типи: електричні, газові і дизельні (як правило, дизельні моделі можуть працювати на гасі). Крім цього, можна зустріти моделі теплових гармат, що використовують як паливо відпрацьоване масло.

Конструкція теплової гармати

ЗображенняКонструкція всіх теплових гармат є досить схожою. Її основні вузли – це потужний вентилятор, який формує потік повітря, нагрівальний елемент (або пальник) і корпус. Корпус може кріпитися на спеціальній підставці з ніжками або колесами. У число обов'язкових вузлів рідкопаливним теплової гармати також входить паливний бак (зазвичай розташовується внизу конструкції).

Дизельні і газові теплові гармати поділяються на два підвиди: непрямого нагріву, з виводом продуктів згоряння за межі приміщення (під'єднуються до витяжній трубі) і прямого нагріву, при якому продукти згоряння разом з теплим повітрям потрапляють в опалювальне приміщення.

В гарматі прямого нагріву повітря проходить безпосередньо через камеру згоряння, де вогонь пальника нагріває його до необхідної температури. Після цього він разом з продуктами згоряння потрапляє в опалювальне приміщення. Згідно з правилами безпеки, таке приміщення має бути в обов'язковому порядку обладнано потужною припливно-витяжною вентиляцією.

В теплової гармати непрямого нагріву повітря не контактує з полум'ям пальника. Він нагрівається, «обтікаючи зовні» розпечений кожух камери згоряння і потрапляє в приміщення незабрудненим.

Продукти згоряння виводяться з камери через спеціальну трубу, яка з'єднується з витяжкою, що виходить за межі кімнати. Теплова гармата непрямого нагріву більш пристосована для роботи в приміщенні, де знаходяться люди – вона не виділяє в повітря чадний газ.

ЗображенняАле, як і будь-потужний обігрівач (а до них відносяться всі теплові гармати), вона спалює кисень, знижуючи його зміст у повітрі залу або ангара. Тому приміщення з тепловою гарматою непрямого нагріву теж повинні обладнуватися вентиляційною системою, що сприяє припливу свіжого повітря.

Газова теплова гармата

Більшість сучасних моделей газових гармат здатні використовувати в якості палива пропан-бутан як на зрідженому, так і в газоподібному стані.

Різниця в ціні для газових гармат прямого та непрямого нагріву є більш ніж помітною – останні коштують значно дорожче. До того ж при установці гармати непрямого нагріву доводиться додатково витрачатися на покупку і монтаж витяжної труби. В результаті велика частина покупців віддає перевагу газовим моделям з прямим нагрівом.

Газова гармата Patriot GS33

ЗображенняОсновними перевагами газових теплових гармат є відносно невелика ціна і висока продуктивність – температура горіння в газовій гарматі становить близько 600 °С, що дозволяє швидко обігріти найбільше приміщення. ККД газових гармат є дуже високим. Також додамо, що до подорожчання газу цей вид теплових гармат був найбільш економічним з усіх можливих варіантів.

Потужність більшості моделей газових гармат лежить в межах від 10 до 100 кВт, але окремі моделі можуть досягати рівня 140-160 кВт.
Основний недолік газових гармат – нестабільність роботи при низьких температурах. Але він дає про себе знати тільки в сильні морози.

До відносних недоліків можна віднести не дуже високу мобільність газової гармати – її доводиться підключати не тільки газу, а й до електромережі. Від електрики працює вентилятор, система розпалу й автоматика апарату.

Дизельна теплова гармата

ЗображенняЗовні і за принципом роботи схожа з газової гарматою, але конструкція дизельної гармати складніше – в ній присутні додаткові вузли подачі палива. В якості палива використовується солярка або гас.

Дизельна гармата прямого нагріву за принципом дії схожа на турбореактивний двигун: нагнітається турбіною струмінь повітря проходить через камеру згоряння, де в неї впорскується дизельне паливо (керосин). Суміш загоряється і «б'є» з сопла потужним розпеченим факелом.

Він миттєво нагріває повітря, який вентилятор подає в корпус гармати. Температура повітря «на виході» при цьому може досягати 300-400 °С. Для порівняння: аналогічний показник дизельної гармати непрямого нагріву складає близько 100-200 °С.

Дизельний обігрівач Vitals DHC-801

ЗображенняПотужність дизельних гармат загалом порівнянна з аналогічними показниками газових апаратів, але в окремих, найбільш потужних моделей вона може доходити й до 200 кВт.

Характерною особливістю є підвищений (порівняно з іншими типами) рівень шуму. Оскільки дизельна гармата не вимагає прив'язки до газової магістралі або газового балону, вона в якійсь мірі більш автономна, але перевозити її складніше із-за більшої ваги (в конструкції дизельної гармати присутній паливний бак).

До безумовних переваг дизельних гармат належать їх висока потужність і простота використання, економічність, а також відносно невисока вартість солярки або газу, використаного в якості палива.
До числа основних недоліків входить обмежена область застосування гармат прямого обігріву і необхідність інтенсивної вентиляції приміщень.

Електрична теплова гармата

ЗображенняКонструкція електричної теплової гармати є найбільш простий: в неї входять корпус, нагрівальний елемент, вентилятор і органи управління.

Нагрівальний елемент, як правило, являє собою спіраль, ТЕН (трубчастий електронагрівач) або керамічний елемент (найбільш сучасний варіант). Найвищий ККД у керамічних нагрівачів. Вони ж є і найдорожчими.

Корпус електричної теплової гармати може бути як прямокутної, так і трубчастої форми. Згідно з вимогами безпеки, корпус електричної теплової гармати обов'язково прикривається захисною решіткою.

Теплова електрична гармата Дніпро-М 3-фазна, 5 кВт

Панель управління, як правило, складається з двох перемикачів. Один з них регулює температуру, другий – перемикає режими роботи (зазвичай їх три – «без нагрівання», «половинний нагрів», «повний нагрів»). Якісні моделі оснащуються термостатом, за допомогою якого гармата підтримує в приміщенні задану користувачем температуру (за принципом клімат-контролю).

На вітчизняному ринку представлені електричні теплові гармати в двох варіантах – з напругою живлення 220 В (побутові моделі малої потужності) і 380 В (промислові варіанти із збільшеним ресурсом роботи).
Потужність теплових гармат, розрахованих на 220 В, зазвичай не перевищує 5 кВт. У побуті їх часто називають тепловентиляторами.

У більшій частині теплових гармат, що живляться від мережі 380 В, потужність становить від 5 до 30 кВт, але зустрічаються і більш потужні моделі.

До переваг електричних теплових гармат відносяться невеликі розміри, простота експлуатації і обслуговування, низький рівень шуму при роботі. Крім того, електрична гармата не потребує газі або дизельному паливі.

Основні недоліки – дуже високий витрата електроенергії, не найбільша продуктивність, неможливість застосування в умовах підвищеної вологості.

Теплова гармата, що працює на відпрацьованому маслі


У побуті цей вид обладнання часто називають «гармата на відпрацюванні». Дана теплова гармата здатна працювати не тільки на відпрацьованому моторному чи гідравлічному олії, але і на рапсовій, фритюрном маслі і, в деяких випадках, навіть на мазуті.

Не переносить ця гармата лише дуже в'язкі масла (більше 90 одиниць за стандартом SAE). Також в ній забороняється спалювати екологічно небезпечні трансформаторні масла. ККД такої гармати також дуже високий.

Зауважимо, що в гарматі горить не сама олія (це дуже калорійний, але не дуже-то горючий матеріал), а його пари. У конструкції крапельного типу відпрацьоване масло по крапельці подається в розпечену чашу згоряння, де воно моментально випаровується. Пари масла при згорянні виділяють велику кількість тепла, яке, в свою чергу, допомагає підтримувати високу температуру чаші.

Також існує варіант теплової гармати на відпрацювання, в якому використовується пальник. Такі гармати більш потужні, але оскільки в них доводиться встановлювати спеціальні фільтри, вартість їх помітно вище, ніж апаратів крапельного типу.

При горінні масляних парів виділяється багато шкідливих для здоров'я продуктів згоряння. Тому такі теплові гармати обов'язково приєднуються до витяжній трубі, виводить шкідливі гази на вулицю. У результаті будь-яка теплова гармата на відпрацювання являє собою стаціонарне обладнання і працює за принципом непрямого нагріву.

Відмінною особливістю конструкції є те, що частина тепла, що виробляється гарматою, потрапляє в приміщення не з потоком повітря, а у вигляді теплового (інфрачервоного) випромінювання теплообмінника.
Головне достоїнство гармати, що працює на відпрацьованому маслі – мізерна вартість її палива.

Критерії вибору

Перш за все необхідно чітко уявити собі, для рішення яких задач ви збираєтеся придбати теплову гармату.
Газові гармати прямого нагріву є особливо популярними у власників складів і станцій технічного обслуговування – двері та ворота там постійно відкриваються, так що додаткової вентиляції не потрібно.

Також газові гармати прямого обігріву часто купують для обігріву теплиць. У будівельній сфері вони нерідко застосовується для прискореної сушки штукатурного покриття і при монтажі натяжних стель.

Дизельні гармати прямого нагріву інтенсивно споживають кисень і забруднюють навколишній їхній повітря продуктами згоряння, тому їх, як правило, не використовують для обігріву приміщень.

Оптимальна сфера використання дизельних гармат прямого нагріву – розморожування замерзлих труб, обігрів цементного розчину в зимових умовах (щоб він схопився, а не замерз), підсушування свіжонанесеної штукатурки, відтавання і прогрів будівельних матеріалів, нагрів термостійких матеріалів (наприклад – при монтажі натяжних стель) і тому подібні «технічні» завдання.
Основна область застосування дизельної теплової гармати непрямого нагріву – обігрів цехів, ангарів, складів, закритих будмайданчиків.

Дизельна теплова гармата є досить економною: повної заправки, як правило, вистачає на 10-15 годин безперервної роботи. Так само, як і газова, вона вимагає підключення до електромережі, але електрики споживає небагато. Виходячи з цього, дизельну гармату можна застосувати там, де слабка електрична мережа робить неможливим використання промислової електричної гармати.

Теплова електрична гармата Дніпро-М 1-фазна, 3 кВт

Електричні гармати не виділяють шкідливих продуктів згоряння, тому їх побутові моделі активно використовуються для обігріву офісів, житлових приміщень, дач і гаражів.

Промислові електричні гармати дозволяють обігріти великі приміщення, але вони, як правило, вимагають підключення до мережі 380 Ст.
Електричні теплові гармати «з'їдають» велику кількість електроенергії. Якщо ви плануєте поставити такий апарат в гаражі або на дачі, з'ясуйте, яке навантаження розрахована місцева магістральна мережа.

Цілком можливо, що вам доведеться купити не ту модель, яку хотілося б, а ту, яка не буде «просаджувати» мережу.
При виборі певної моделі не забувайте, що в сучасній теплової гармати повинен бути термостат (з його допомогою можна виставити певну температуру нагрівання) і система безпеки, яка захищає гармату від перегріву, а також вимикає в нештатної ситуації – наприклад, якщо полум'я пальника згасне або гармата перекинеться.