Різне

Системи охоронної сигналізації

Проектування, монтаж, налагодження і технічне обслуговування систем безпеки
Замовити

Если вам нужны охранные системы в Киеве, стоит заглянуть охранные системы в Киеве на сайте shop.videoplus.com.ua вы найдете охранные системы в Киеве отличного качества и по доступной цене.

Кожна система охоронної сигналізації складається головним чином з чотирьох компонентів:

 • системного блоку;
 • датчиків;
 • органів управління;
 • сигналізатора.

ЗображенняНа наступних сторінках про це буде розказано докладніше, але спочатку ми зупинимося на вимогах, яким повинна задовольняти надійна система охоронної сигналізації:

 • Щоб уникнути помилкових тривог системи сигналізації повинні якомога менше залежати від погодних факторів і інших перешкод.
 • Система повинна бути підібрана під конкретний об'єкт з урахуванням його вразливих місць.
 • Управління системою повинно бути нескладним для користувача.
 • Монтажні роботи і техобслуговування повинні проводитися професіоналами. Більш того, Асоціація щодо запобігання збиткам (VdS) наказує, що установка, введення в експлуатацію та технічне обслуговування систем охоронної сигналізації повинні проводитися спеціалізованим підприємством, що володіє ліцензією.
 • Система сигналізації повинна бути високоякісною. В даний час Асоціація щодо запобігання збиткам визнає як кабельні, так і радіосистеми. Однак в будь-якому випадку їх приймання та оцінка повинна проводитися фахівцем Асоціації.

Альтернативи.

Для домовласників, яким в першу чергу важлива не страхова премія, а наявність охоронної сигналізації, існують деякі альтернативні можливості:

 • бездротові системи;
 • малогабаритні пристрої;
 • дверні замки з сигналізацією

  Системний блок

ЗображенняМені хотілося б звернути вашу увагу на системи сигналізації з передачею сигналів по радіо. Їх легко встановити. Однак простота установки пов'язана з більш високою вартістю пристрою в порівнянні з кабельними системами.

Серцем будь-якої системи охоронної сигналізації є системний блок.

Ось його основні функції,

 • • Усі абоненти сигналів, що надходять від датчиків (датчиків злому, кнопки подачі тривоги).
 • • Функції спостереження та контролю (самоперевірка працездатності та електроживлення).
 • • Оцінка сигналів органів управління (блокуючий замок, пульт управління).
 • • Подача сигналу тривоги (сирена, проблисковий маячок, модуль автодозвону, пряма лінія зв'язку з поліцією).

ЗображенняСистемні блоки охоронної сигналізації мають модульний пристрій і володіють різноманітними можливостями програмування, завдяки чому режим роботи пристрою може бути заданий в залежності від особливостей конкретного об'єкту, що охороняється. Невеликі блоки можуть мати до чотирьох ліній зв'язку з датчиками; як правило, цього достатньо для забезпечення безпеки одноквартирного будинку.

При більш високих вимогах до безпеки і великих розмірах охоронюваних об'єктів буває необхідно від чотирьох до десяти ліній зв'язку з датчиками. Використовуючи додаткові пристрої, кількість груп датчиків можна збільшувати необмежено.

Системний блок відстежує величину опору в кожній групі датчиків. Більш складні блоки забезпечені блокувальними кнопками, що дозволяють відключати окремі групи. Завдяки цьому таку систему можна використовувати як під час відсутності мешканців, так і під час їх присутності в будинку.

Щоб уникнути мимовільних помилкових тривог повинна бути передбачена затримка спрацьовування сигналізації і подачі сигналу тривоги.

Системний блок повинен знаходитися в захищеному місці всередині приміщення, що охороняється, щоб уникнути його навмисного виведення з ладу. Для надійного електропостачання поряд з живленням від мережі повинен бути встановлений додаткове джерело живлення, здатний працювати в автономному режимі не менше 60 годин.

Оскільки подібні пристрої недешеві, а поводження з ними вимагає навичок, необхідно з особливою увагою поставитися до їх установці і обов'язково проконсультуватися з фахівцем.

Планування розміщення системи

Перед розміщенням системи охоронної сигналізації треба ретельно проаналізувати ряд питань, пов'язаних з безпекою домоволодіння.

Необхідно виявити всі вразливі місця і вирішити:

 • Чи потребує страхова компанія для зниження своїх ризиків установки системи сигналізації?
 • Чи є в будинку цінності, які потребують особливого захисту за рахунок додаткових заходів безпеки?
 • Піддається чи безпеку мешканців підвищеного ризику, що вимагає установки системи оповіщення про напад?
 • Скільки часу буде потрібно поліції або охоронному підприємству для прибуття на місце події після подачі сигналу тривоги?

Від якості системного блоку залежить ефективність всієї планованої вами системи безпеки. Розрізняють два найважливіших типи таких систем: захист на час відсутності і захист під час присутності мешканців.

Захист на час відсутності

Вона має на увазі повний захист всього житла, починаючи з внутрішнього спостереження в приміщеннях (зазвичай за допомогою датчиків руху: інфрачервоних, ультразвукових або радіолокаційних). На час відсутності користувач вмикає сигналізацію зовні, тобто перебуваючи поза будівлею. У разі злому або спроби виведення системи з ладу охоронна сигналізація негайно подає сигнал загальної тривоги.

ЗображенняРозумним доповненням до такої системи є суцільна захист всього периметра об'єкта, що складається з датчиків відкриття вікон, вхідних і міжкімнатних дверей і т.д. Можна також встановити датчики-пастки біля входу і в коридорах. Особливо цінні об'єкти повинні бути захищені окремо.

Захист під час присутності

Завдання цієї системи - гарантувати вам спокійний сон. При цьому сигналізація контролює окремі частини будинку. Мешканцям не потрібно боятися несподіваного нападу і пограбування, поки вони сплять або чимось зайняті.

Для захисту під час присутності можуть

використовуватися засоби охорони периметра. Пристрої внутрішнього спостереження в даному разі застосовувати не можна, щоб не обмежувати свободу пересування мешканців у власному будинку.

Включення і відключення сигналізації під час присутності проводиться всередині приміщення на системному блоці або за допомогою окремих органів управління. За бажанням користувача можуть бути задані різні сигнали тривоги: внутрішній попередній сигнал або загальний сигнал з затримкою. Правильно розташовані ручні сигналізатори і кнопки виклику екстреної допомоги покликані забезпечити вашу особисту безпеку.

Захист від спроби виведення системи з ладу

Пристрій контролює величину опору у всіх своїх лініях. Будь-які зміни (наприклад, розриви) системний блок сприймає як спробу несанкціонованого втручання. Крім того, всі кришки пристроїв захищені від зняття, так що при включеній сигналізації будь-яка спроба зробити що-небудь з датчиками, сигналізаторами і самим блоком призводить до миттєвої подачі зовнішнього сигналу тривоги.

Такий же системою захисту від спроби виведення з ладу оснащені, як правило, і ручні сигналізатори. Всі високоякісні пристрої повинні бути захищені від зовнішніх маніпуляцій.

Сучасні технології

Нове покоління систем охоронної сигналізації засноване на найсучасніших технологіях, які передбачають передачу даних між усіма елементами пристрою.

Наступний крок в майбутнє передбачає використання сучасних засобів передачі даних: при дистанційному управлінні вони забезпечують негайну передачу всієї інформації про стан системи.

Датчики охоронної сигналізації

Датчики є, так би мовити, сторожовими постами системи охоронної сигналізації. Вони розміщуються на стінах, дверях і вікнах приміщень і служать для виявлення спроби вторгнення на спостережуваний об'єкт.

Залежно від призначення розрізняють такі типи датчиків:

 • датчики внутрішнього спостереження;
 • датчики охорони периметра;
 • ручні сигналізатори.

Доцільно розбити територію на кілька сегментів, за кожен з яких відповідає окрема група датчиків. Кількість датчиків в одній групі не повинна перевищувати двадцяти.