Різне

Як правильно встановити джерело безперебійного живлення

При підключенні джерела безперебійного живлення (ДБЖ,UPS) до мережі необхідно слідувати вказівкам із додається до приладу інструкції. Однак, не завжди інструкція дає вичерпні відповіді на всі питання, що виникають при встановленні та експлуатації ДБЖ. У цій статті зібрані деякі корисні поради.

Если вас интересует источники безперебойного питания (ИБП) в интернет-магазине ВольтМаркет, стоит заглянуть на этот сайт voltmarket.com.ua вы найдете источники безперебойного питания (ИБП) в интернет-магазине ВольтМаркет отличного качества и по доступной цене.

ЗображенняДжерело безперебійного живлення

Портативні прилади

Отже, перше питання, що виникає ще при виборі приладу: що можна і що треба підключати до джерела безперебійного живлення? Більшість недорогих ДБЖ купується для персональних комп'ютерів.

Підключаються монітор, системний блок, модем, накопичувачі інформації і т. д. Зазначимо, що в цей перелік не входить лазерний принтер: при його підключенні розрахований на звичайний ПК безперебійник вийде з ладу з великою часткою ймовірності (принтер споживає дуже багато енергії).

ДБЖ використовуються і для іншої техніки: телевізори, аудіо системи, опалювальні котли. В останніх випадкахціна джерела безперебійного живлення буде вище, т. к. знадобиться більш складний і потужний пристрій з акумуляторами більшої ємності.

У будь-якому випадку при виборі необхідно розрахувати навантаження і орієнтуватися на неї з запасом в 20-25%. Іноді плутанина виникає через невідповідність одиниць вимірювання характеристики приладів: не плутайте ВА (вольт-ампер) і Вт (вати).

  • 1 Вт = 0.7 ВА
  • 1 ВА = 1,43 Вт

Як би не хотілося убезпечити всю побутову техніку, деякі прилади виробники не рекомендують підключати до бесперебойникам: не розраховані на таке навантаження ДБЖ просто вийдуть з ладу. Йдеться про прилади, які споживають багато енергії, таких як мікрохвильова піч, кип'ятильник, паяльник, пилосос, праска і т. д.

ЗображенняЯкщо ж необхідно підключити холодильник або кондиціонер, то розрахункову потужність потрібно збільшити в три рази з-за підвищених пускових струмів електродвигунів.

Місце розташування ДБЖ.

Для забезпечення тривалої і безпечної експлуатації важливо встановити прилад на місце, що відповідає таким вимогам:

  • не повинно бути вогкості;
  • для масивних ДБЖ потрібно приготувати рівну та стійку поверхню;
  • ставити прилад рекомендується в прохолодному місці – це стосується не тільки радіаторів опалення, але і гріються системних блоків;
  • не варто забувати про безпеку: маленькі діти не повинні мати до нього вільного доступу, напруга 220В небезпечно для життя;
  • необхідно забезпечити заземлення;
  • не повинно бути регулярних ударів і тряски.
  • Зображення

Налаштування та тестування

У багатьох моделях, виконавши підключення ДБЖ, необхідно налаштувати прилад: поріг переходу на живлення від акумуляторів часто виставляється вручну. Якщо безперебійник часто повідомляє про перехід на резервне живлення, то потрібно підстроювання порога.

Частина нових приладів (особливо лінійні) мають функцію тестування. Потрібно періодично її використовувати, щоб у критичний момент не стала несподіванкою поломка ДБЖ або знос акумуляторів.

Дотримуючись вищевикладених порад і рекомендацій, можна не тільки самостійно підключити джерело безперебійного живлення, але і забезпечити його безпечну експлуатацію протягом тривалого терміну.