Різне

Реле контролю напруги

Реле контролю напруги зайняло гідне місце в домашній електрики із -за нестабільності напруги в електромережі.

Если вы хотите купить реле напряжения, стоит заглянуть на этот сайт energo911.com.ua вы найдете купить реле напряжения можно на сайте energo911.com.ua отличного качества и по доступной цене.

Багатьом знайомі скачки напруги. Все б не чого, та ось чутлива апаратура такі зміни переносить важко, відчуваючи "стрес", а то і зовсім можуть вийти з ладу.

Що таке реле контролю напруги?

ЗображенняРеле контролю напруги – це пристрій, який контролює небезпечна напруга, завищене або занижене, тим самим, захищаючи підключені до мережі пристрою: холодильник, телевізор, DVD — програвач, електричний котел і т. д. Принцип реле напруги полягає в тому, щоб не допустити перевантаження електроприладів.

Які є причини для установки реле контролю напруги?

Обрив повітряної лінії в приватному секторі. Попадання лінійного проводу (L)на провід нейтралі (N). У результаті в будинку виявиться лінійна напруга 380 В, замість 220 В.

Обрив нейтралі (N) — нерідке явище. В результаті на одній фазі може зрости навантаження, а інша фаза може залишитися пасивної, в цей момент напруга підскакає до небезпечного значення в 380В.

ЗображенняЦе той небезпечний момент у «житті» електромережі, який може виявитися «смертельним» вироком для побутової техніки. Якщо будинок знаходитися далеко від трансформаторної підстанції, напруга, по мірі розподілу, може впасти до критично низької позначки.

Із-за перевантаженості однієї з фаз, коли включається потужний споживач. Відбувається перекіс у трьох фазної системи розподілу. На "спустошеною" фазі може "сидіти" холодильник, в результаті з-за нестачі напруги може згоріти електродвигун.

Як працює реле контролю напруги?

Приклад: людині, перш ніж вчинити яку-небудь дію, потрібен сигнал з мозку."Мозком" реле є мікросхема (мікроконтролер). У приладу є «руки» — це електромагнітне реле. "Мозок" чітко контролює напругу і, якщо щось пішло не так, він подає сигнал.

Електромагнітне реле тут же спрацьовує, причому весь цей процес займає частки секунд. Після того як "мозок" визначив, що напруга увійшло в допустимі межі працездатності приладів, він подає сигнал на включення.

Область застосування реле контролю напруги?

ЗображенняПризначений для своєчасного захисту однофазного і трифазного мережі від стрибків напруги, перекосів фаз, обриву нуля.

Для ефективного захисту електрообладнання.
Там, де потрібна наявність повноцінного напруги.

Які бувають реле контролю напруги?

Трифазне реле напруги РНПП-311. Призначений для захисту більшості електроспоживачів. Незмінний елемент будь-яких схем АВР, а так само схем керування живлення.

реле контролю напруги: РНПП - 311

Автономне реле напруги РН-101. Працює від розеткової мережі. Допустима навантаження не більше 3,5 кВт (16А).

  • Мінімальний поріг спрацювання 160-210 Ст.
  • Максимальний поріг спрацьовування 230 – 280 Ст.
  • Час повторного включення 5 – 250 с.

реле контролю напруги: РН-101

ЗображенняОднофазне реле напруги РН -111. Встановлюється на DIN-рейку в розподільному щиті.

При навантаженні до 3,5 кВт розриває харчування самостійно. На превышающюю навантаження понад 3,5 кВт потрібно магнітний пускач.

реле контролю напруги: РН-111

Подовжувач реле напруги ZUBR / P316y. Відмінна можливість захистити одночасно декілька приладів. Загальна потужність до 3,5 кВт.

 

ЗображенняМоже реле контролю напруги захистити від блискавки?

Ні, не може. Реле працює в діапазоні 100В – 400В. Імпульсний розряд блискавки може досягати кількох тисяч вольт. Для захисту від блискавки використовуються чотирьох ступінчасті газонаповнені розрядники про це можна прочитати в статті Обмежувач перенапруги — ефективний захист від блискавки.

Перша ступінь встановлюється на введення опорного стовпа, інші щаблі в металевому розподільному щиті. Встановлюють при наявності заземлення, для того щоб імпульсна перенапруга відвести землю.