Статті про будівництво

Твердотопливные котлы

Хоч я і є представником монтажної організації і за великим рахунком не повинен видавати певні секрети, але в той же час я чітко розумію, що ті, кому ця стаття буде цікава ні коли не будуть моїми клієнтами в силу декількох причин.
Если вас интересуют твердотопливные котлы, стоит заглянуть на этот сайт https://k-w.com.ua/tverdoe-toplivo вы найдете твердотопливные котлы отличного качества и по доступной цене.
По — перше- більшість замовників розуміють, що таку складну роботу як встановлення твердопаливного котла простіше довірити професіоналам.
Тоді вся схема обв'язки котла буде інша, ця не підходить. Головний ознака самопливної системи це наявність розширювального бака відкритого типу десь під дахом. Якщо такого немає, то ваша система не самотечна, варіантів не буває.)
Циркуляційний насос повинен стояти на малому контурі і це аксіома. Ще одна важлива вимога до встановлення циркуляційного насоса — це його нижню розміщення. Насос повинен заганяти теплоносій в котел!
Подібне розміщення циркуляційного насоса у разі попадання повітря в систему його збереже. Повітря природно буде шукати саму верхню точку, в той час як в насосі завжди буде теплоносій. (Для довідки — Китайський циркуляційний насос без води, витримує не більше 2-3 годин.)
У системі повинен обов'язково бути присутнім розширювальний бак закритого типу. На малому контурі. Це потрібно для того, що б не скакав тиск. Виробники твердопаливних котлів радять не більше 1.5 — 2 бари, відповідно з цим вони вимагають, що б був встановлений підривний клапан з такими ж параметрами відкриття.
Так от, якщо в системі не буде розширювального бака, а при нагріванні тиск підніметься як ви знаєте, то клапан спрацює і деякий, необхідне на більш низьких температурах кількість теплоносія видавить назовні.
А відсутність робочого тиску в системі опалення будинку може негативно позначитися на циркуляції по контурах. А далі перегрів котла і інші неприємності. Загалом — просто поставте розширювальний бак. Розмір бака — приблизно 10% від об'єму теплоносія.
Система безпеки твердопаливного котла.
Стандартного набору — не достатньо. Про системах безпеки твердопаливних котлів більш детально тут. Що стосується димоходу. По перше на заужайте її діаметр, який вихід з котла така і труба. По друге уникайте прямих кутів в димоході, в ідеалі їх взагалі немає або він один.
У третіх при установці труби передбачте ревізію для чищення горизонтальних ділянок, саме там накопичується сажа і її треба періодично чистити. Ну і останнє це висота. Не економте. Поставте трубу такої висоти, як вимагає виробник. Зменшити тягу можна, а от додати — ні.
Врізка котла в існуючу систему, це дуже важлива частина. Я б навіть сказав — найважливіша. Тому, якщо у Вас вже стоїть, припустимо газовий котел, не варто ставити експерименти і намагатися добитися парної одночасної роботи обох.
Не використовуючи автоматичних температурних змішувальних клапанів коректної роботи домогтися взагалі не можливо.
Врежьте твердопаливний котел паралельно з газовим, при цьому встановивши на подачу лінію газового зворотний клапан або ж перекривши її краном і не вмикайте їх одночасно — це важливо!!!