Статті про будівництво

Квартира, будь просторій

Якщо у вас маленька квартирка, а для вас так хочеться її збільшити, хоча б візуально, то для вас знадобляться ті оптичні прийоми, які широко застосовні в середовищі дизайнерів і архітекторів для дізайна будинків. Сюди можна віднести об'єднання декількох приміщень, встановлення предметів з відбивають поверхнями, гру формою і кольором.

Почнемо по порядку. При об'єднанні приміщень ви зможете зробити так популярну посеред творчого середовища квартиру-студію. Для неї характерна відсутність внутрішніх стінок, що нарощує місце навіть в маленькій квартирі.

Правда, таке планування не підійде для людини домашнього. Багатофункціональні зони в такий квартирі діляться засобом меблів, перегородок і подіумів. Приміщення об'єднується як вгору, так і вшир, вживається часто прийом «друге світло», сутність якого у відсутності перекриттів поверхів будинку, внаслідок чого стеля виходить двоповерхового розміру. Додаткове світло йде від вікон другого поверху. У міських квартирах не рекомендується заповнювати кімнати зайвими предметами. Меблі повинні бути багатофункціональними. Деякі зарубіжні архітектори вдаються до прийому трансформації місця. Сутність його у використанні розсувних перегородок, що дозволяє візуально розширити розміри, а в міру потреби - зробити маленькі зони.

Що стосується другого прийому, то при використанні відображають поверхонь знайте, що глянець натяжної стелі дасть глибину й висоту приміщенню, дзеркала дублюють і роблять різні ракурси, що робить приміщення просторіше і цікавіше. Відмінно застосовна для дизайну будинку прозора або пластмасова меблі, яка виглядає маленькою і легкою. Тепер поговоримо про гру кольором і формами, які відіграють величезну роль у сприйнятті місця.

Для цієї ролі підходять освітлювальні прилади, фіранки, збірно-розбірні меблі, арки, або незвичайна конструкція стінок, також інтегрований стелаж або відкриті полиці з підсвічуванням. У цьому ж прийомі вживають декоровану живопис або фотошпалери з три де ефектом, що створюють ілюзію об'єму. У дизайні будинку важлива вірна вибірка кольору при обробці стін. Світлі і розмірені кольору зроблять приміщення просторіше, а дотримані закони перспективи сприятимуть зоровому підвищенню вашого житла. В ідеальному варіанті для досягнення мети варто використовувати всі прийоми відразу.