Статті про будівництво

Монументи з граніту, виготовлення пам'ятників

Зрозуміло, що граніт - Одна з більш щільних гірських порід на нашій планеті. Він має низькі характеристики водопоглинання, стійкий до сильних морозів і різких перепадів температури, відмінно піддається поліровці і обробці, володіє непоганою стійкістю до забруднень, не втрачає початковий колір і сяйво навіть після довголітнього перебування на сонці і вітрі.

Ось тому виготовлення пам'ятників конкретно з граніту стало таким популярним і поширене скрізь.

Неодмінно, вага навіть порівняно невеликий гранітної плити або тумби досить великий, але з точки зору експлуатації цей матеріал фактично вічний.

Існує величезна кількість видів даної гірської породи, а широкий колірний діапазон дозволяє створювати монументи з граніту, кожний з яких володіє своїми зовнішніми параметрами і унікальною структурою натурального каменю. Часто зустрічається забарвлення граніту - сіра, але цей камінь може бути також помаранчевим, рожевим, червоним, блакитно-сірим, а час від часу і блакитно-зеленим. Є також зеленуваті, так звані амазонітовие і навіть жовтуваті граніти, які отримують свою унікальну забарвлення залежно від польового шпату, що входить до їх складу.

Особливо цінуються фахівцями сірі граніти з блакитним кольором, які вживаються в декоративних цілях, наприклад, для створення ваз і плитки для оздоблення фасадів, також червонуваті, темного, насиченого кольору і зеленувато-блакитні види цього чудово прекрасного каменя.

До більш популярним і частіше інших застосовуваним різновидам граніту відносяться:

- габро-діабаз. Це порода з громіздкою і тонкодисперсної структурою, без якихось каверн і неоднорідностей, володіє унікальним рівномірним чорним забарвленням, з цього нерідко використовується для створення надгробків і обелісків;

- малиновий кварцит. Володіє унікальною щільністю, твердістю, декоративністю і зносостійкість. Конкретно це  камінь використовувався при розробці меморіалу Могили Невідомого солдата та алейки, де представлені міста-герої СРСР в столичному Олександрівському саду. Також з малинового кварциту викладена венечная частина Мавзолею на Червоній площі;

- українські марки граніту, що видобуваються на родовищах республіки, здобули широку популярність у світі. Тут видобувається граніт найрізноманітніших кольорів - червоний, малиновий і поліхромний. Більш відомі українські родовища - Ташлицьке, Капустянське, Новоданилівське та інші.