Статті про будівництво

Ремонт дерев'яної підлоги в квартирі

У процесі використання деревного статі, з плином часу можуть здатися недоліки. Їх виникненню сприяють час, волога потрапляє на підлогу або некоректна складання. Труднощі можуть з'явитися різні: виникнення щілин, скрипи мостин при ходінні, вм'ятини, прогин дощок і т.д.

Тоді й постає таке питання, як ремонт деревного статі в квартирі.
 Якщо є необхідність заново настилати зняті дошки, цвяхи з їх необхідно прибирати дуже обережно, щоб не пошкодити або не подряпати поверхню. Краще, перед демонтажем дощок їх пронумерувати, щоб потім простіше було повторно їх укластиРемонт дерев'яної підлоги в квартирі.

При часткової підміни мостин необхідно стежити, щоб збігалося напрямок малюнка старенького підлоги і знову укладеного.
При кріпленні підлоги краще використовувати шурупи, якщо цвяхи. Останні тримають не так відмінно і з плином часу викручуються, через це і виникає скрип мостин. Можна дублювати вже забиті в дошки цвяхи шурупами на відстані декількох см.

Ремонт статі, також містить у собі усунення щілин. Цей недолік може бути усунутий по-різному. Вузенькі і неглибокі щілини досить замазати шпаклівкою по дереву. Вона продається у всіх будівельних магазинах і буває різної кольорової палітри. Так само можна приготувати замазку для щілин самостійно. Беремо столярний клей, розігріваємо його на водяній бані, помішуючи, додаємо в клей тирса до утворення густої маси. Така замазка стрімко твердне, так що працювати з нею потрібно відразу і в міру потреби повторно розігрівати на водяній бані. Проблематичніше справа йде з великими щілинами. Їх закладають деревиною м'яких порід. Вирізають з дерева планку, що нагадує клин. Клини забивають деревної киянкою.

Ремонт деревного статі в квартирі містить у собі ще один різновид робіт - підміну згнилої мостини. Такі згнилі ділянки випилюють пилкою і на сто відсотків демонтують. Після того, як дошки прибрані, необхідно перевірити стан лаг і балок, у міру потреби їх поміняти або зміцнити. Якщо є необхідність під лаги підкладати клини, їх додатково фіксують клеєм або цвяхами. Замінені дошки прикручують шурупами.
 Підміна верхнього стертого покриття деревного статі набагато легше, ніж підміна окремих дощок. Для того, щоб оновити шар, покритий лаком або фарбою, необхідно спочатку закласти маленькі подряпини шпаклівкою по дереву. Потім необхідно підлогу відшліфувати. Після чого потрібно прибрати весь пил за допомогою пилососа, протерти його вологою ганчіркою і нанести лак або фарбу.